Bu şey bir F1 arabasının gücünün neredeyse iki katı.

Cenevre Motor Show sırasında geçen ay, İtalya’dan gelmiş geçmiş en güçlü yol otomobili gördük. Hayır, bir Ferrari ya da Lamborghini değildi – aslında, sadece bir tasarım stüdyosu değil, şu an bir otomobil üreticisi olan Automobili Pininfarina’nın ilk yapımıydı. Pininfarina, Battista’nın “dünyanın ilk saf elektrik lüks hiper GT” aracı olduğunu ve otomobilin bu açıklamadaki her bir kelimeyi hakettiğini söylüyor . Yeni bir videoda, Top Gear’taki insanlar bu söylemin nedenini açıklıyor.

Bu videoda, Battista çevresinde detaylı bir gezinti turu yapan ve bize en etkileyici özelliklerini ve sayılarını söyleyen Rory Reid’e katılıyoruz. Ve sayılardan bahsederken, hafızanızı tamamen elektrikli hiper araçla ilgili şaşırtıcı istatistiklerle tazelemenize olanak sağlıyor. Battista’nın resmi güç değeri 1.869 beygirdir. (1.397 kilowatt)

0-100 km arasını 2.8 saniyede alabiliyor. 218 mil (350 km / saat) en yüksek hız ve 12 saniyeden az bir sürede 0 – 186 mil (0-300 km) hıza ulaşabiliyor. Akülerin tam olarak şarj edilmesi, tahmini olarak 280 mil (450 kilometre) menzil sağlamaktadır. Video ile sizleri başbaşa bırakalım.

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir