Kapat

200 Adet Elektrikli Otomobil Lyft Filosuna Katılacak

Yeni Nesil Ulaşım Sistemleri

Uber sistemini andırır şekilde çalışan Lyft, Amerika’nın en ünlü taşımacılık şirketlerinden birisidir. Firma yaptığı bir açıklama ile kendi filosuna artık 200 adet elektrikli otomobil katacağını belirtti.

Bu 200 adet elektrikli otomobil kısa süre içerisinde müşterilere kiralanmaya başlayacak. Colorado tarihinin en büyük elektrikli girişimi olacağı söylenen bu sistem ile birlikte şehir içerisindeki belirlenen bölgelere kiralık elektrikli otomobiller yerleştirilecek. Yerleştirilen bu araçları saatlik olarak kiralamak mümkün olacak.

Firmanın bu elektrikli araçları kiralama sebeplerinden birisi fiyatlarının hala çok yüksek olması ayrıca henüz insanlar elektrikli araçlara sıcak bakmıyor. Bu yüzden kiralama yöntemi firmanın şu en en iyi çözümlerinden biri oldu.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir