Kapat

2018 Nissan LEAF 15000 km Güncellemesi

Kullanıcılar tarafından olumsuz geri dönüşlere istinaden Nissan Leaf dünyanın en çok satan elektrikli araçları arasıda yerini aldı. Autoweek tarafından yapılan analize istinaden Nissan Leaf zamanla menzilini kaybediyor ve çeşitli sorunlar ile boğuşmaya başlıyor ancak 15000 km güncellemesi ile birlikte bu sorunlar tamamen ortadan kalkıyor.

nissan leaf ev ile ilgili görsel sonucu

Ayrıca yapılan güncellemeden sonra aracın 250 kilometrelik menzili koruyabildiği de söylentiler arasında.

Autoweek ekibi Nissan Leaf ile birlikte birkaç test gerçekleştirdiler. İlk olarak 205 km lik bir menzil testi daha sonra 190 km lik bir test ve son olarak 170 km lik bir test yaptılar. Sonuçlara bakıldığında başarı ile bu menzili Nissan Leaf kat edebildi. Yapılan işlem sadece seyehat sonunda şarja takmak.

nissan leaf ev ile ilgili görsel sonucu

Testi gerçekleştiren kişiler aracın 210 km den aşağı gitmeyeceğini hatta 260 km den daha fazla mesafe katedebileceğini bildirdiler.

Ancak, bu tür sonuçları elde etmek için dikkatlice ve yaklaşık 100 km/saat hızla sürmeniz gerektiğini bilmeniz gerekir. Aracı zorlamak ve hız testi yapmak pek akıllıca olmayabilir.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twenty − ten =