Kapat

2019 Ekim Ayında Nissan Leaf Satışları

Satışlarda düşme devam ediyor.

Elektrikli araç sektörü ilerledikçe ve rekabet arttıkça Nissan Leaf satışlarında azalma devam ediyor. Böyle de sürecek gibi duruyor. Peki bu satışlar ne kadar düştü şimdi ona bir bakalım.

Nissan, Ocak 2019’da yalnızca 717 adet LEAF sattı ve Şubat 2019’da Nissan yalnızca 654 adet LEAF sattı. Mart ayında ABD’de 1.314 adet LEAF satışı bildirdi daha sonra ise 951 adet LEAF satışı bildirildi. Bu da ivme kaybına yol açtı. Ancak Mayıs ayından bu yana yalnızca 1.216 adet LEAF satıldı.

Temmuz ayında satışlar düzelmedi ancak Ağustos ayında bir miktar artış meydana geldi. Eylül ayında yine düşüş trendi devam etti ve 1.048 adet LEAF satıldı. Ekim ayı ise 1000 adet olarak kayıtlara geçti.

Görünürde satışlarda düzelme maalesef yok. Rekabetin iyice artması ile birlikte de olmayacak gibi duruyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir