Kapat

2019 Kia e-Niro Derinlemesine İnceleme ve Test Sürüşü: Menzil Değerlendirildi

Ne kadar ileri gidebilir?

2019 Kia e-Niro, 64-kWh pil takımı ile uzun menzilli model için 455 km’lik (282 mil) resmi bir WLTP kombine menzile sahiptir. EPA’ya göre, tüm elektrikli alt kompakt geçitler 239 mil yol alabiliyor.

Yukarıdaki bilgilere bakarak bize büyük gösteren menzillerin arasındaki tutarsızlığı test döngülerine tabi tutacağız. Ancak, bunların hiçbiri sonunda önemli değil. Önemli olan, Niro EV’nin gerçek dünya koşullarında kaç kilometre / mil gittiğidir.

YouTube’da MarekDrives Üzerinden Video Açıklaması :

KIA e-Niro – Test 450 km İddialı Alanlar (ENG) – Test Sürüşü ve İnceleme

KIA e-Niro ya da Niro EV, 450 km elektrik iddia etti. Bu iddiaları test ediyorum ve Polonya’nın merkezindeki Varşova’dan Tatra Dağları’ndaki Zakopane kayak merkezine 420 km sürüyorum. 

Başlangıç ​​fiyatı: 35 000 euro (39 kWh pil) Test edildiği 
gibi: ~ 45 000 euro (64 kWh pil + seçenekler)

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir