Kapat

2019 Yılında En Ucuz Sigortaya Sahip Elektrikli Araçlar

Elektrikli araç kullanıcılara yakıt ve bakım maliyetleri açısında rahatlasa da sigorta açısından pek te rahat olmayabilirler. Elektrikli araçların sigorta fiyatları bazen cebi yakabiliyor. Yapılan bir araştırmaya istinaden elektrikli otomobiller için oto sigorta fiyatlarının benzer gazla çalışan modellerden ortalama yüzde 21 daha yüksek olduğu tespit edildi.

Elektrikli Araç Sigortasını Etkileyen Faktörler ?

Burada etken elektrikli araçlar için geri dönüşüm sürecidir çünkü benzinli ve dizel bir araç hasar aldığında geri dönüşüm yapılabilir tamir edilebilir fakat bataryalı bir aracın batarya ünitesi hasar aldığında tamir edilmeyebilir. Bu bakımdan sigorta fiyatlarını belirleyen asıl konu geri dönüşüm yapılabilirliktir.

Araçların sigorta fiyatları kıyaslandığında neredeyse 2 kat bir fark var. Örneğin benzinli bir Kia Soul’un sigorta ücreti 1442 dolar iken bir Tesla’nın sigorta ücreti 3300 dolar civarındadır.

Tesla Model X SUV 3042 dolar ve Tesla Model 3 ise 2814 dolara yıllık sigortalattırılabiliyor.

Sizler için hangi elektrikli aracın ne kadar sigorta maliyeti var sıralıyoruz.

5. CHEVROLET BOLT EV

Ortalama yıllık vergisi 1883 dolar. Yaklaşık 383 km menzile sahip

4. AUDI E-TRON

Ortalama yıllık vergisi 1845 dolar. 400 km menzile sahip.

3. NISSAN LEAF

Yıllık ortalama sigorta maliyeti 1727 dolar. 241 km menzile sahip olan Nissan Leaf, Plus modeli ile menzil kapasitesini 363 kmye çıkarıyor.

2. KIA SOUL EV

Kia Soul EV için yıllık sigorta maliyeti 1663 dolar. 2020 yılında yeni bir tasarım ile kullanıcılara sunulacak olan EV modeli şu an 111 km menzile sahip.

1. SMART EQ FORTWO

Smart EQ Fortwo en ucuz sigorta primine sahip elektrikli araç olarak kullanıcılara sunulmaktadır. Sigorta maliyeti yıllık 1486 dolardır. Sadece 100 km menzile sahip olan araç küçük yapısı ile şehir içi kullanıma elverişlidir.

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

12 − 4 =