Kapat

2019 Yılının Üçüncü Çeyreğinde Tesla Otomobillerinin Güvenilirliği Arttı

Otopilot yardımcı oluyor.

Bilindiği gibi Tesla otomobilleri otopilot özelliğini her kullanıcıya sundu ve kullanıcılar bu özelliği aktif olarak kullanıyorlar. Kazaların birçoğu otopilot tarafından tespit edilip kazadan kaçınma özelliği kullanılıyor. Tesla tarafından sunulan bir raporda 2019 yılının 3.çeyreğinde Tesla otomobillerinin güvenliği artmış durumda. Autopilot devreye girdiğinde her 4,34 milyon mil için bir kaza kaydedildi. Bu ABD ortalamasından neredeyse 10 kat daha iyi.

Tesla Güvenlik Raporu – Q1 2019

“3. çeyrekte sürücülerin Autopilot’u devreye soktuğu 4.34 milyon mil için bir kaza kaydettik. Autopilot olmadan araç kullananlar için ancak aktif güvenlik özelliklerimizle 2.7 milyon mil boyunca araç kullananlar için sadece bir kaza kaydettik. Otopilot ve aktif güvenlik özelliklerimiz olmadan sürülen her 1.82 milyon mil için bir kaza kaydettik. NHTSA‘nın en yeni verilerine göre ABD’de her 498.000 mil‘de bir otomobil kazası yaşandığını gösteriyor. ”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir