Kapat

2020 Honda E 148 Beygir Gücü ve 300 Nm’den Fazla

300 Nm’den fazla anlık torkla şehir etrafında sürmek bir patlama olabilir.

Bir düğme kadar sevimli olan Honda E, beyaz bir örneğin yanında otururken kireç yeşili bir boyaya sahip olan üretime yakın bir prototipi betimleyen yeni bir görüntü setinde geri döndü. Yeni fotoğraf galerisi, artık elektrik motorunun çıkış numaraları hakkında daha fazla şey öğrendiğimiz için bazı önemli bilgileri içeren bir basın bültenine eşlik ediyor.

Sıfır emisyonlu şehir otomobili, yaklaşık 142 beygir gücünde çalışan bitişik basın bültenine göre yaklaşık 150 PS (110 kW) sağlayan arkaya monte bir elektrik motoru ile güçlendirilecektir. Honda, torkun 300 Newton metreyi (221 pound-feet) aşacağını ve tüm EV’lerde olduğu gibi başından itibaren kullanılacağını söyledi.

Performans detayları Honda tarafından açıklanmadı, ancak Autocar prototipi kullandı ve yaklaşık sekiz saniyede 0 ila 60 mil (96 kph) yapacağını söylüyorlar. Bira bardağı büyüklüğündeki elektrikli otomobil yalnızca iyi çıktı sayısından fazla değil, aynı zamanda arkadan çekişli platform, % 50:50 ağırlık dağılımı ve düşük ağırlık merkezi nedeniyle şehir etrafında sürmek için de bir patlama olmalı. Hatta daha yüksek pil performansı pahasına, daha yüksek performans için gaz pedalını keskinleştirecek özel bir “Spor Modu” bile olacak.

4.3 metrelik dönme yarıçapı ile desteklenmiş kısa ön ve arka çıkıntılara sahip küçük boyutu, şehir ormanları için ideal olmasını sağlarken, dört tekerlekli bağımsız McPherson Strut kurulumu ile yolculara konfor sağlanacaktır. Geleneksel yan aynaların yerine kameralar, temel modelde bile standart donanım olarak gelir ve modern panonun köşelerine monte edilmiş iki ekranla birlikte sunulur.

Honda, E’nin sınıfındaki en kompakt markalardan biri olarak faturalanan 35.5 kWh’lık bir pil kullanacağını hatırlatmak istiyor. 124 milden (200 kilometreden fazla) daha fazla menzili olacak ve hızlı şarj etme özelliği sayesinde pili % 80 seviyesine getirmek yarım saat sürecek. Menzil, şehir arabası olacağı için fazlasıyla yeterli olmalı ancak daha büyük 52 kWh batarya sayesinde yeni Renault Zoe’nin 242 mil (390 km) menzile sahip olduğunu belirtmeliyiz.

Küçültülmüş Honda E bu yılın ilerleyen dönemlerinde üretim biçiminde prömiyer yapacak ancak Avrupa’nın bazı bölgelerinde zaten ön sipariş verebilirsiniz.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir