Kapat

2020 Honda e Urban Elektrikli Otomobil: Bildiğimiz Her Şey

Yeni bir çerçevesiz kapı penceresi olan Honda e, aynalar yerine kameralar / görüntüler ve EV sürücüsü Honda için yeni bir yol.

2020 Honda e‘nin son üretim versiyonu 2019 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtıldı ve en ilginç öncüllerden biri olduğu ortaya çıktı.

Autogefühl’ün ilk izlenimlerine göre muhtemelen şimdiye kadar üretilen en yüksek kaliteli Honda otomobili. Japon otomobil izleri, iç ve dış mekanlarda retro ve modern çizgileri birleştiren yeni bir tasarım stiline sahip. Kuşkusuz, BMW i3’e Volkswagen e- up’dan daha yakın olan birinci sınıf bir elektrikli otomobil ! . Herhalde Honda e şu anda pazardaki küçük dört kişilik meraklılardan biri.

Honda e teknolojisiyle de doludur – Yan Kamera Ayna Sistemi (standart) ve içinde beş ekran (yan kameralar için iki yan ekran, sürücünün önünde 8,8 inç TFT metre gösterge ekranı ve bilgi eğlencesi için iki adet 12,3 inç LCD dokunmatik ekran) ) artı merkezi bir arkaya bakan kameradan gelen görüntüleri gösterebilen Merkez Kamera Ayna Sistemine sahip.

Tüm çan, ıslık ve standart ekipmanlar Honda e fiyatlarına yansıtılmıştır ancak ilandan önce beklenebilecek kadar pahalı değildir:

  • Almanya’da: 33,850 Avro (37,300 ABD Doları) (temel) ve 36,850 Avro (Gelişmiş sürüm);
  • İngiltere’de: 29.660 £ (taban) ve 32.760 £ (Gelişmiş sürüm);

Daha yüksek Advance trimi 113 kW elektrik motoru gücü (100 kW yerine) alır, bununla birlikte farklı bir motor olduğuna inanmak zor (yazılım limiti olmayan aynı motor).

Honda e özellikleri:

  • Açıklanmayan bir test döngüsünde 220 km (136,7 mil) menzil.
  • 35,5 kWh pil (sıvı soğutmalı), Panasonic tarafından tedarik edilen hücreler
  • Yaklaşık 8 saniyede 0-100 km / sa (62 mil / sa)
  • Arka tekerlek Sürücü
  • elektrik motoru (temel versiyon): 100 kW güç ve 315 Nm tork
  • elektrikli motor (Gelişmiş versiyon): 113 kW güç ve 315 Nm tork
  • hızlı şarj (CCS Combo 2) 30 dakikada % 80 şarj.

Önemli olan Honda e’nin yakın gelecekte daha fazla model geldiğini öne süren tamamen yeni bir EV platformuna dayanması.

Honda e şu ana kadar 40.000’den fazla “ilgi ifadesi” aldı ve 2020 yazında yapılacak müşteri teslimatları ile Avrupa’daki birçok ülkede (Kuzey Amerika’da satış planı yok) siparişleri kabul etti.

2025 itibariyle, Honda tüm modellerini elektriklileştirmeyi planlıyor ancak bu noktada yaklaşım çoğunlukla hibridizasyon gibi görünüyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fourteen + seven =