Kapat

2020 Porsche Taycan Bir Web Tarayıcısına Sahip Olacak mı?

Porsche, güvenli ve sezgisel olmayacağına inanıyor.

Geçen hafta, Porsche ilk elektrikli modelinin içini tanıttı. Taycan nispeten minimalist tasarımı ve dört ekranlı bir kabin ile sunulacak. Muhtemelen buradaki en büyük yenilik, gösterge panelinin sağ tarafında, tam yolcunun önünde konumlandırılmış 10.9 inçlik ekran. Bu ekran farklı bir işletim sistemine (orta konsolun üstündeki ekranla birlikte) sahiptir ve sürücüyü rahatsız etmeden film izlenebilir. Görünüşe göre, Porsche‘un bunun için bir web tarayıcısı önerme planı da vardı fakat sonunda fikrini değiştirdi.

Automotive News, Taycan’ın içini ayrıntılarıyla anlatan yeni bir raporda, Porsche’nin sürücü deneyimini yöneten Oliver Fritz’den, Porsche Cars North America’daki bir basın etkinliği sırasında çevrimiçi yayınlandığını ve şirketin bilgi-eğlence sistemine bir web tarayıcısı eklemeyi düşündüğünü söyledi. Teslalarda aslında bir web tarayıcısına sahip olduğundan, otomobillerde daha önce hiç görmediğimiz bir şey değil ancak müşteriler tarafından yavaş ve sezgisel oldukları için eleştiriliyor. Bununla birlikte, güvenlik kaygıları Porsche’u fikrini yeniden düşünmeye zorladı.

Fritz açıklamalarında şunlardan bahsetti;

“Diğer OEM’ler, Web tarayıcılarına arka tarafında çok fazla güvenlik sağlıyor.” Dedi. “Aslında gitmek istediğimizin yolun böyle olduğunu düşünmüyoruz. Birisi gerçekten Web sayfalarına göz atmak istiyorsa, akıllı telefonda yapmak muhtemelen daha iyi bir yoldur.”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one × one =