Kapat

2020 Porsche Taycan İlk 4 Eylül’de Canlı Yayına Girecek

Takvimlerinizi Porsche markası için yeni bir döneme girerken işaretleyin.

2020 Porsche Taycan neredeyse hazır. Ama şimdi bir randevumuz var. Takvimlerinizi Porsche’nin ilk elektrikli modelinin 4 Eylül 2019’da ilk kez piyasaya süreceğini ve şirketin özel çevrimiçi TV mikrositesinde canlı yayınlanacağını duyurduğu gibi işaretleyin.

Tarihin yanı sıra, Porsche, Taycan’ın üç ana konumda gerçekleşen eşzamanlı bir etkinlikte ortaya çıkacağı bilgisini bize istekli bir şekilde anlatıyor: Çin, Kanada ve Almanya. Bu bilgiyi açığa vurduktan sonra, artık Porsche’nin Çin pazarında bir parça EV pastası almaktan tam anlamıyla sorumlu olduğunu biliyoruz.

Peki, lansmandan önce Porsche Taycan hakkında ne biliyoruz? Stuttgart merkezli şirket, Taycan’ın 3.5 saniyeden daha az bir sürede saatte 62 mil (saatte 100 kilometre) hızla sıçrayabileceğini, 0 ila 124 mil (200 km / saat) arası hıza 12 saniyeden daha kısa sürede ulaşabileceğini söyledi. En yüksek hız? 155 milden (250 kph) fazla.

Ek olarak, taşıdığı lityum-iyon pil, yaklaşık 90 kWh brüt kapasiteye sahiptir ve bu da Tesla Model S’nin 100 kWh pil kapasitesine yakın bir değere sahiptir. Porsche, Taycan’ın ürün yelpazesini henüz açıklamamış ancak şirketin hem hızlı sürüş hem de hızlı yükleme sağlamak için sürekli yüksek güç ve şarj kapasiteleri sunan, aynı zamanda yüksek voltajın ağırlığını azaltan 800 voltluk bir sistem voltajı kullandığını belirtmiştir.”

Geçmişe bakıldığında, Taycan’ın 800 Volt ile 248 mil (400 km) menzile sahip olmak için yalnızca 15 dakikalık şarj süresi gerektiren şarjlar arasında 311 milden (500 kilometre) daha fazla menzil sunacağı bildirildi.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir