Kapat

2020 Porsche Taycan Son Test Sırasında Nürburgring’de Yakalandı

Eğer yakından dinlerseniz, geleceği duyabilirsiniz.

Nihayet, otomobil üreticisinin elektrikli sedanı olan 2020 Porsche Taycan’ın tamamıyla aşağı inişine başlamasından iki ay uzaktayız. Bununla birlikte, Alman otomobil üreticisi, tüm sulu, elektrikli detayları tasfiye etmekle birlikte son ürünün kapağını çekmeye yakın olsa da, Porsche hala arabanın final testini tamamlıyor. En son Porsche Taycan videosu sedan’ı bir kez daha Nürburgring’de roketle gezdirdiğini gösteriyor.

Video bize herhangi bir yeni bilgi sağlamazken, garip bir işitsel ikilik yaratan, benzinle çalışan araçlarla pistte duyuyoruz. Taycan yanına geldiğinde, lastik gürültüsünü duymak ve elektrik motorlarının girdaplarını ezmek kolaydır. Pistte test edilen gazla çalışan araçların hepsi beklediğimiz kısık patlamaları yayar. Ayrıca, bu prototipin bize daha önce gördüğümüzden daha fazla mı yoksa daha az mı gösterdiğini videodan belirlemek zordur, tasarımına kalan fazla gizem yoktur .

Porsche, Taycan’ın 310 kilometrelik (500 kilometrelik) bir menzile sahipken, 3.5 saniyeden daha az bir sürede saatte 62 mil (saatte 100 kilometre) hıza çıkabileceği iddia ediyor. Bununla birlikte, akü veya elektrik motorları, aracın sahip olacağı özel yazılımlar, şarj süreleri ve daha fazlası hakkında ayrıntıları bilmiyoruz. Beygir gücü ve tork değerleri ortaya çıkma sırasında gelmelidir. 

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seventeen − twelve =