Kapat

2020 Skoda Superb Facelift, Plug-In Hybrid Olarak Kullanılacak

Skoda’nın ilk PHEV’i, 55 km’ye (34 mil) kadar elektrik menziline sahip.

Skoda’nın şimdiye kadarki en uzun teaser kampanyasının muhtemel olabileceğini takiben, 2020 Superb facelift daha uygun ve pratik bir VW Passat arayanları hedeflemek için bir kez daha burada. Gizli şekillendirme güncellemeleri, VAG’ın orta dönem yenilemesinin normudur bu nedenle Çek Cumhuriyeti’nin amiral gemisinin bu kadar değişmemiş olması şaşırtıcı değildir.

Nereye bakılacağını biliyorsanız, ön yüz germe modelinde bazı güncellemeler vardır. En belirgin değişiklikler kurumsal logosu yankılanmaya bagaj kapağı üzerinde “SKODA” yazısı ile değiştirildi.. Tam LED arka lambaları öncekinden biraz farklı grafiklere sahip ve sonunda VW imparatorluğunun mütevazı markasına karışan sıralı dönüş sinyalleriyle birlikte geliyor.

Arka lambaları kırarak arkaya monte edilmiş tam genişlikte bir krom kaplama, genişlik değişmemiş olsa da, daha geniş bir arabanın yanılsamasını sağlar. Boyuttan bahsetmişken, yeniden biçimlendirilmiş ön tampon, hatchback’i 8 milimetre (0,3 inç) ve vagonu 6 mm (0,2 inç) daha uzun yaptı.

Gördüğünüz farlar tanıdık gelebilir ancak aslında tamamen yeni olan bi-xenon + LED gündüz farları kurulumunun yerini çok daha gelişmiş tam LED matris düzenlemesi aldı – Skoda markasının ilk örneği. Yeni teknoloji, kısa süre önce Audilerdeolduğu gibi, Superb’i açtığınızda veya kapattığınızda, bu farların yaptığı küçük bir “dans” ile geliyor. Bu yeni ön kümeler, eskisinden biraz daha incedir ve şimdi otomobilin daha etkileyici bir görünüm kazanması için çift kabartmalı daha geniş kurumsal ızgaraya sahiptir.

Dışarıdaki değişikliklerin yuvarlanması, şimdi Race Blue ve Crystal Black gibi genişletilmiş gövde renk paleti ile birlikte taze 18 ve 19 inç alaşım jantlar.

“Basitçe Zeki” özelliklerin listesi, Superb Combi’nin sahte bagaj tabanının altında şık, bölünmüş bir tepsi ile genişletiliyor ve bu da yükünüzü daha iyi ayarlamak için hareketli bir yatay çubuklu esnek bir organizatöre sahip.

Kaputun altında, üç benzinli ve dizel motor seçeneği ile VAG hikayesi olağandır. Altı ileri manuel veya yedi ileri otomatik çift debriyajlı otomatik bağlı, 150 beygir gücüne (110 kW) sahip giriş seviyesi 1.5 TSI var, ardından 190 hp (140 kW) veya 272 hp ile sadece DSG-2.0 TSI (200 kW). İkinci seçenek Superb’iniz dört tekerlekten çekişe sahip olacaktır.

Dizel tarafında, bilinen 1.6 TDI sadece DSG’den 120 hp (110 kW) dışarı çıkarırken, gerçekte Avrupalı ​​teknik özellikli Passat’ta ilk görülen 150 TDI Evo, muslukta 150 hp (110 kW) güce sahip ve hem üç hem de iki pedallı kurulum mevcut. Dizelin 190-hp (140-kW) büyüklüğündeki versiyonu, sadece DSG meselesidir ve isteğe bağlı olarak AWD ile sunulmaktadır.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir