Kapat

2020 Yılında Amerika’ya Gelecek Volkswagen’in Adı VW ID.4 Olacak

ID Crozz konseptine dayanıyor ve iddiaya göre ilkbaharda devreye girecek.

Volkswagen tamamen elektrik gücüyle çalışıyor. Sonra onun ID.3 beş-kapılı hatchback’i hayatımıza girdi, bu yılki Frankfurt Motor Show,’da bir iddiaya göre Amerika’ya gelecek olan isim ID.4 olacak.

Kesebileceğimiz şey, ID.4’ün en azından bir şekilde ID kavramına dayanacağıdır. Tasarımı daha geleneksel bir şekil izleyecek olsa da, iki sıralı bir geçit olmalıdır. Ağustos’ta ID.3 modelini sokaklarda kamuflajlı bir model gördük, Crozz’den kesinlikle ödünç alan ancak kıvrımlı ve eğimli görünmeyen alçak tavanlı yüksek gövdeli bir tasarım ortaya çıkardık. ID.3’e benzer bir pürüzsüz yüzün olup olmadığı kamuflaj sargısının arkasında olup olmadığı görülmemektedir.

Üstyapının altında, ID.4’ün mimarisini ID.3 ile paylaşacağına inanıyoruz. Her dingil için iki motor olası plandır ve toplamda yaklaşık 300 beygir gücü sunacağını duyduk. Bunların hepsi bu noktada sadece söylentilerdir.

ID.3, Avrupa pazarlarının münhasır etki alanı olarak kalırken, ID.4 teorik olarak VW’nin ABD’deki ilk tamamen elektrikli teklifi olacak. Amerika’daki doyumsuz geçit talebini göz önünde bulundurarak şaşırtıcı bir hareket değil, VW’nin ABD pazarında Golf’ü geri ölçeklendirme kararını boşverin. Eğer Otomotiv Haberleri raporu doğru sonuç verirse, ilkbaharda ortaya çıkan bir ID.4, 2020 sonbaharında satış tarihi anlamına gelmelidir.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir