Kapat

2022 Audi E-Tron GTR Elektrikli Süper Araba R8’in yerini mi alacak?

Güle güle V10, merhaba üç elektrik motoru.

Audi, V10 destekli R8’in 10 yılını Decennium özel baskı ile kutladığı için bayram havasında ancak süper otomobilin geleceği şüpheli. Aslen 2006 yılında bir V8 motoruyla tanıtılan Lamborghini Huracan’ın Ingolstadt’tan kız kardeşi modeli, ikinci neslin yaşam döngüsünün ikinci yarısına girdi, bu da birkaç yıl daha sürecek.

Bundan sonra ne olacak?  Yetkili makama sahipler Audi, doğal olarak aspire edilen R8’i etkili bir şekilde öldürecek ve tamamen farklı bir yapıdaki başka bir performans aracıyla değiştirecek. “E-Tron GTR” olarak adlandırıldığı söylenen söz konusu coupe, Audi’nin EA portföyünde sürdürülebilir bir ürün haline gelerek R8 E-Tron’un başarısız olduğu yerlerde başarılı olmaya çalışacak.

Audi PB 18 e-tron

Audi’nin gündemine yakın olan açıklanmamış kaynaklar, CAR’a yeni elektrikli süper vagonun üç elektrikli motordan gelen 650 beygir gücünde kombine bir ürün sunacağını söyledi. E-Tron GTR’nin dört tekerlekten çekiş sistemi kullandığı ve 300 kilometreye (483 kilometre) yetecek miktarda menzil ve 95 kWh kapasiteli bir Solid-State pil takımı kullandığı söyleniyor. Otomobilin kablosuz bir şarj sisteminden faydalanması beklendiği için akü paketini “doldurmak” için sinir bozucu kablolara ihtiyacınız olmayacak.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × 5 =