Kapat

250-Mile Nissan Dongfeng Elektrikli Kamyonet Açıklandı: Video

Görünüşe göre Dongfeng, Nissan’ın yardımıyla, elektrikli bir kamyonetle pazarlamak için herkesi dövdü

Elektrikli kamyonetler şu anda çok az sayıda. Ancak, Çin’de yaşamıyorsanız, bir tanesini bile alamazsınız . Rivian Automotive ve R1T tamamen elektrikli kamyonetin yanı sıra yaklaşmakta olan Tesla kamyonetin etrafındaki haberler her yerde. Açıkçası, bu insanların istediği bir şey. Ancak, ABD’de piyasaya sürmek için hiç kimsenin acelesi yok gibi görünüyor.

Bir batarya-elektrik toplama kamyonunun kıyılarımıza çarpmasını bekleriz, bir sürpriz gelmezse, ki bu çok şüpheli. Bu arada, Dongfeng Rich 6 EV zaten Çin’de piyasaya sürülüyor. Nissan, Dongfeng ile olan bu ortak girişimde yer alıyor  ve özellikle Çin’deki pazar için oldukça temiz görünüyor.

Rich 6 EV, Nissan’ın gazla çalışan kamyon mimarisine dayanıyor. Çin’in Dongfeng güç aktarma organlarını 68 kWh batarya paketi ile tamamen elektrikli bir yapılandırmaya dönüştürdü. Şirket, NEDC test döngüsüne dayanarak bir ücret karşılığında 250 mil hızla gideceğini açıkladı. Ancak, oldukça küçük ve sadece yaklaşık 68 mil / saat azami hız sunuyor. Yine de beş kişiliktir ve küçük bir yatağa sahiptir, bu da biraz taşıması gerekenlere yardımcı olacaktır.

Fiyatlandırma henüz açıklanmadı ancak rapora göre ucuz olması muhtemel. Yaklaşık 130.000 yuan veya 18.900 dolar tutarında bir sübvansiyon fiyatı önerildi.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir