Kapat

275 Millik Polestar 2, San Francisco’da ABD’ye İlk Kaz Halka Sunuldu

Çarpıcı bir elektrikli araba.

Volvo ve Geely Gruplarının elektrik performansı markası olan Polestar , Kuzey Amerika’daki Polestar 2’nin ilk gösterimi ile ilerliyor. Polestar 2, Polestar otomobillerinden ilk tamamen elektrikli araç. Polestar araçlarının piyasaya sürüleceği ilk yedi Kuzey Amerika kentinde gerçekleşen lansman etkinlikleriyle birlikte, rezervasyon ve potansiyel sahipleri yeni otomobillerine ilk kez yakından baktılar.

Polestar araçları başlangıçta 2019’un sonlarından itibaren ABD, Seattle, San Francisco, Los Angeles ve San Diego’daki dört şehirde ve üç Kanada kentinde, Vancouver, Toronto ve Montreal’de satışa sunulacak.

Amerika’daki Polestar Başkanı Gregor Hembrough, “Bu bölgeden gelen ilk siparişlerin büyük bir kısmı ile Kuzey Amerika’da“ Polestar Beklentisi yüksek ”dedi. “Bu, halkın dünyanın bu bölgesinde Polestar’la bağlantı kurması için ilk fırsat ve bu modern şehirlerin Polestar’dan ilk % 100 elektrikli arabayı benimsemelerini bekliyoruz.” 

Tamamen elektrikli Polestar 2, 150.000 dolarlık 600 beygirlik Polestar 1’e katıldı. Elektrikli hibrit, 2 kapılı performans aracı. İlk olarak, Polestar yalnızca 500 Polestar 1 üretmeyi amaçlıyordu ancak talep beklentileri aştı ve araç şimdi en az iki model yıl boyunca piyasada olacak. Polestar 1’in teslimatı, ABD ve Kanada’da 2019’un sonunda başlayacak.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir