Kapat

35.5 kWh pil ile donatılmış Honda e özel EV platformu

Honda e, maksimum verimlilik ve kullanılabilirlik için tasarlanmış bir güç aktarma sistemine sahip en üst düzey banliyö aracı olacak.

Honda, tüm elektrikli otomobiller için sıfırdan tasarlanan yaklaşan EV platformu hakkında ilk resmi ve birkaç ayrıntıyı paylaştı. Yeni platforma dayanan ilk model Honda e .

Honda e durumunda, batarya paketi kapasitesi 200 km’den (200 km) daha fazla olması gereken 35.5 kWh olacaktır. Büyük bir pozitif akünün sıvı soğutmasıdır.

“Akü paketi optimum bir termal durum sağlamak için su soğutmalı ve böylece akü ve şarj durumunun verimliliğini en üst düzeye çıkarırken, aynı zamanda kabin odasını tehlikeye atmamak için boyut ve ağırlığının en aza indirilmesini sağlar.”

Benzersiz bir şekilde yerleştirilmiş CCS Combo 2 şarj portu iki şarj seçeneği sunar: DC 30 dakikada % 80 hızlı şarj veya AC şarj mevcut olacaktır (dahili şarj cihazı gücü henüz açıklanmadı).

“Basitlik ve kullanılabilirliğe odaklanarak tasarlanan Honda e şarj portu, kaputa entegre edilmiştir; sürücü için portu aydınlatmak ve pil şarj durumunu vurgulamak için cam panelden LED aydınlatma görülebilir. Şarj portunun konumlandırılmasını sağlar arabanın önünden veya her iki taraftan da kolay erişim. “

Honda ve Prototip

Japon üretici, yeni platformun ve Honda e’nin şehir içi ortamlarda en üst düzey banliyö arabası olma yolunda yüksek çeviklik için optimize edildiğini söyledi.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir