Kapat

400 Mil Menzile Sahip Cadillac Escalade Electric SUV Buna Benzer Olabilir

Büyük ızgara eksi.

Büyük SUV’un bir versiyonu olarak yepyeni, uzun menzilli elektrikli bir SUV getirmesi gereken yeni nesil Cadillac Escalade’ın bu renderine göz atın. Burada öne çıkan render, gaz motoru değişkeni için büyük bir ızgaraya sahiptir, ancak EV sürümünde bu gerekli değildir.

Yaklaşan 5. nesil Cadillac Escalade, tamamen elektrikli bir seçenek de dahil olmak üzere üç aktarma organı seçeneği ile sunulacak. Cadillac Escalade’ın yeniden tasarım için hazırladığı bir sır değil. 2021 model yılı için piyasaya sürülen yeni nesil Escalade, üç koltuk sırası ile tam boy, gövdeye uygun bir SUV olarak devam edecek. 

Elektrikli versiyon 2021’de başından itibaren piyasaya sunulmayacak ancak söylentilere göre, bir süre sonra gelebilecek.

Resmi olmayan kaynaklardan gelen en önemli ipucu, beklenen Cadillac Escalade EV ürün yelpazesinin, Escalade’ın  boyut ve ağırlığını göz önünde bulundurarak dev bir pil takımı önerdiğinde 400 mil (644 km) olması gerektiğidir.

Şu anda, ABD pazarında tek saf elektrikli SUV,  Tesla Model X,  sunduğu  325 mil (523 km)  100 kWh pili kullanan menzile sahip. Cadillac Escalade EV hazır olduğunda,  Tesla  da 400 mil menzilde olabilir. Lüks, uzun menzilli, büyük SUV segmentindeki diğer rakip ise  R1S ile  Rivian .

SUV ve elektrikli toplama kamyonları gibi daha uzun menzilli, büyük elektrikli taşıtları bekliyoruz . Her iki segment de süper sıcaktır ve bu kesinlikle elektrikli araç kullanımını artıracaktır.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir