Kapat

480 Km Menzilli Yeni Nissan Ariya Elektrikli Otomobil ile Tanışın

Nissan Leaf, dünya çapında önemli bir satış marjına ulaştı. Artık firma yeni batarya kapasitesi ile kullanıcılarına hitap etmektedir. Peki ya Nissan Leaf’in SUV tasarımını hiç düşündünüz mü?

Nissan, Ariya’yı sadece Tokyo Otomobil Fuarı’nda göstermeyi planlıyordu ancak fuar öncesinde görüntülerini basına sızdırdı. Hatta fuardan önce Nissan yeni modeli için bir katalog bile bastırdı.

İspanyolca bir yazıya göre Ariya, CMF-EV platformunu mimarisi olarak kullanacak. Gelecek yıl bu platformda araçlar üretilmeye başlayacak.

Performans özellikleri incelendiğinde toplamda 480 km menzile sahip olarak gelecek. Ayrıca 0-100 km/s hıza toplamda 5 saniye gibi bir sürede ulaşacak. Aküler hakkında ise sıvı soğutmalı olacağı bilgisini aldık. Tahmini olarak ise NMC 811 bataryalar bu araç üzerinde kullanılabilir. Batarya kapasitesi ve diğer özellikleri hakkında henüz net bilgiye sahip değiliz. Yeni bilgiler elde edince makalemizi güncelleyeceğiz.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir