Kapat

7 Koltuklu Tesla Model S, Gelecek Ekim ve Kasım Ayında Üretilecek

Daha büyük, arkaya bakan atlama koltukları içerecektir.

Elon Musk, Tesla Model S Plaid’in 7 numaralı koltukta oturacağını, Nurburgring’deki Porsche Taycan’ı ezeceğini ve daha büyük arka koltuklara sahip olacağını söyledi.

Bu, Model S Plaid’in Ring’deki Taycan’ı yenmesinin haberinden hemen sonra gelir. Musk’a göre, güncellenmiş Model S Plaid gelecek yılın Ekim veya Kasım aylarında üretime girecek. Üretim versiyonunun ‘Ring’de görmeye devam ettiğimiz prototiplerden bile daha hızlı olması bekleniyor.

Yedi kişilik koltuklar hakkında soru sorulduğunda, Musk arkaya bakan koltukların kalacağını belirtti ancak daha büyük ve daha uzlaşmacı olacaklarını belirtti. 

Ek olarak, Musk, güncellenmiş bir Model X  ve merakla beklenen yeni Tesla Roadster’ın Model S Plaid’in piyasaya sürülmesinden daha geç bir tarihte geldiğini söylüyor. Musk, Roadster’ın “Nurburgring’in 6: 44.97’deki tüm zamanların rekorunu kıracağını” kesinlikle “sözlerine ekledi.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

10 − six =