Kapat

Aktivist Tüm Araba Reklamlarını Yasaklama Önerdi – Sigara Gibi

Kirlilikten kurtulmak aracı içerir. Onsuz herhangi bir çözüm geçici olacaktır.

Önemli konularda farklı görüşler okumak her zaman iyidir. İyi makaleler bilgi ile doldurulur. Size bir şey hakkında başka bir bakış açısı veriyorlar ama sadece mantıklı olduğu zamanlar. İngiliz gazetesi “The Independent” tarafından yayınlanan yeni bir makale bu açıklamaların hiçbirine uymuyor. Bu sadece arabalara karşı şeytani bir broşür. EV’ler de dahil olmak üzere hepsi.

Isabella Kaminski tarafından yazılan temel olarak sigara gibi arabaları kullanmamızı öneriyor. Ve “ilgili ölüm” ü azaltmak için bu “canavarlıklar” için tüm reklamları yasaklıyoruz. Bu ölümlerin ana nedeni trafik kazaları değil daha çok benzin kullanan ya yakıt yakmakla ya da onu yakan elektrik santrallerinden şarj etmekle ortaya çıkan gazlardır.

Bu, “iki ayağındaki, iki tekerleğindeki veya bir teknedeki yeşil sorunları kapsayan serbest çevre gazetecisi” için bir basamak olabilirdi – muhtemelen biri kendini sıralar. Nihai hedefi başka bir hedef. “Kendimizi arabalardan tamamen mahrum etmemiz gerektiğini” düşünüyor.

Her ne kadar “kişisel otomobiller hiç şüphesiz yararlı bir araç” olduğunu kabul etse de, “bu nesnelerle ilişkimizin o kadar fetişleşmiş olduğunu, bizi bireyler ve toplum üzerindeki büyük olumsuz etkilerine körüklediğini” söylüyor.

Metnine temelli bir görüşün görünümünü vermek için birçok gerçek atıyor. Daha yeni olmasına rağmen 1990’lardan bu yana yeni arabaların “zar zor düştüğünü” iddia ediyor. Ayrıca otomobillerin İngiltere’deki CO2 emisyonları üzerinde önemli bir etkisi olduğunu söyledi.

Sorun, bu sayıların doğru olmamasıdır. 2016 yılında CO2 emisyonlarının yüzde 15’inden nakliye ve tüm CO2 emisyonlarının yüzde 27’sinden sorumluydu.

İngiltere hükümetine göre, 2018’de, atmosferdeki 121,4 milyon ton CO2’den nakliye sorumlu oldu. Toplam 364,1 milyon ton gazdan. Bu tüm emisyonların yüzde 33,3’ünü oluşturuyor. Otomobiller ve taksiler muhtemelen bu yüzde 6 artışta daha büyük bir paya sahip.

Bu onu daha da doğru yapar mı? Tam aksine.

Otomobillerle bir bütün olarak savaşmak, muhtemelen yeni araçların satılmasını önler. Ve yeni arabalar eskilerinden daha temiz. Bir ülkenin filosu ne kadar yeni olursa, o kadar az gaz çıkarır. Eğer 1990’lardan bugüne kadar yüzde 3’lük bir düşüşe sahiplerse, bunun nedeni muhtemelen birçok eski otomobilin yapmaması gereken zamanlarda hala çalışıyor olması.

İnsanlar otomobillere karşı çığlık atarken ve otomobil gösterilerinde protestolar yaparken, enerji üretimi, emisyonlarını azaltmak için emisyonlarını azaltmak için filtreleri ve diğer teknolojileri kullanmayı başardı. 1990 yılında, toplam 596,3 milyon ton gazdan 242,1 milyon ton CO2’den sorumluydu. Bu, İngiltere’deki emisyonların yüzde 40,6’sıydı.

Yukarıdaki incelemelerimize istinaden yazılan bu makaleyi tam olarak benimsememekle birlikte elektrikli otomobiller için bu kıyaslamaların hariç tutulmasını isterdik.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one × one =