Kapat

Almanya’da En Hızlı Büyüyen Marka Tesla Oldu

Tesla, Almanya’daki satışlarını % 400’den fazla artırdı ve şu anda Jaguar‘ın önünde.

Bu yıl şimdiye kadar,  Tesla satışlar (aslında yeni araç kayıtları) ‘de gerçekleşti Almanya‘ya  karşı  6,816 Tesla ülkedeki en hızlı büyüyen marka yapar. % 405’in üzerindeki büyüme oranı , yerleşik üreticiler için henüz ulaşılamadı .

Böyle büyük bir sonuç sebebi tabii ki vardır Tesla Model 3 kaydeden 5.804 yeni kayıtları sıfır geçen yıla göre. Model S / X kayıtları, bir önceki yıla göre 1.346’dan % 25 daha az olan 1.010 idi.

Diğer bir şey ise Tesla’nın şu anda açıkça Jaguar markasını – 530 Jaguar I-PACE de dahil olmak üzere 5,377 tescil sattığını söylemek. Piyasanın, BEV’ler göz önüne alındığında, Tesla’nın çok daha fazla tüketici için daha iyi bir seçim olduğunu doğruladığını varsayıyoruz.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir