Kapat

Anında Tork Tesla Model 3’ü Olası Vahşi Çarpmalardan Kurtarıyor: Video

Bazen, çarpmayı önlemek için fren yapmak yerine hızlanmak akıllıca olur. Bu durumlardan biri ve Model 3’ün şaşırtıcı torku ile günü kurtarıyor.

Bir araba duvardan bakarken ve sonradan yaklaşmakta olan trafiğe saplandığından, burası çılgınca bir klip. Model 3’te doğrudan hedef alıyor ve bir çarpışma yaklaşıyor gibi görünüyor.

Bununla birlikte, çok dikkatli Tesla sürücüsü arabanın kendisine doğru geldiğini fark eder ve enkazı önlemek için gaz pedalına çarptığını iddia eder (tipik tepki).

Autopilot’un Tesla’dan gelen bu arabaya tepki vermesi ve sürücünün kontrolleri devralmak için Autopilot’u serbest bıraktığını kabul etmesi bilinmiyor.

Bu şaşırtıcı kurtarışı görmek için yukarıdaki klibe bir göz atın.

YouTube’da Joel T aracılığıyla video açıklaması :

Arabanın benim için duvardan geldiğini anladığım anda otomatik pilotu devraldım. Hızlandırıcıyı yere çarptım ve iki kez sola döndüm. İlk dümen vurmadan otomatik pilotu kırmak oldu

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fourteen + seven =