Kapat

Aptera Geri Döndü: 1.000 Mil Menzili ile Sunulacak Elektrikli Otomobil

Bu sefer üretime geçmeyi başarırsa, herşey harika olacak.

Aptera Motors 2011 yılında iflas başvurusunda bulunduğunda EV hayranları büyük bir darbe aldılar. Sonuçta, gerçekten küçük bir batarya paketi ile tek bir şarjla 100 mil giden bir araba teslim edeceklerdi. Düşük ağırlığa ve çok düşük sürtünmeli bir gövdeye yatırılabilecek inanılmaz bir başarı olurdu. Sekiz yıl sonra, Aptera’nın işe geri döneceğini söylemekten mutluluk duyuyoruz. Başlangıçta onu ve iki kat daha fazla menzile sahip bir aracı fırlatmaya çalışan aynı ortaklarla yeniden gündeme geldi.

Doğru okudunuz: Yeni Aptera tek bir şarjla 1000 mil menzile ulaşmayı planlıyor . Yine, etrafındaki havayla mücadele etmeyen su damlası şeklindeki gövdesinin yardımı ile, IEEE Spectrum’un gösterdiği gibi, çok küçük bir ön alan ve düşük ağırlık.

Yeni pil takımı elbette daha büyük olacak. Aslında, Aptera 40 kWh ila 100 kWh arasında değişen çeşitli pil paketleri sunmayı planlıyor. 60 kWh otomobil, ICE otomobil standartlarına göre bile sadece 800 kg ağırlığında olacak.

Muhtemelen Chris Anthony ve Michael Johnson’ın endüstriyel bir batarya teknolojisi şirketi olan Flux Power’ı kurmasına yardımcı olacak. Steve Fambro ilgili diğer ortaktır. O ve Anthony, yeni Aptera’nın CEO’ları. Belki de Flux Power, yeni Aptera’nın çok kısa sürede hazır olması için mücadeleye başladı.

Aptera, Bugüne Kadar Verimli EV Oldu

Yeni şirket aslında 2019 sonuna kadar üç prototip üretmek için 2,5 milyon dolar kazanmayı planlıyor. Aracı 2020’de ortaya çıkacaklar. 

Hisse senedi ve girişim yatırımcıları ile konuşmanın yanı sıra, Aptera insanlara rezervasyon sırasına yer verecek bir kitle fonlaması kampanyasıbaşlatacak ancak şirket sadece alıcılar için teslim tarihini garanti ederse bu rezervasyonları kabul edecektir.

Aptera, Bugüne Kadar Verimli EV Oldu

Yeni Aptera’nın tekerlekli motorları olacak. Başlangıçta sadece ön tekerleklerde ancak fikir bunların üçünün de Doğu Avrupalı ​​bir tedarikçiden 50 kW (67 hp) motorla çalıştırılması.

3D baskılı metal parçalardan ve reçine ile aşılanmış sandviç çekirdekli plastik kompozitlerden oluşan bir yapı ile düşük ağırlık elde edilecektir. Aptera, otomobilin herhangi bir diğer üretim aracı kadar güvenli olduğunu kanıtlamak için çarpışma testine tabi tutulacak.

Aptera, Bugüne Kadar Verimli EV Oldu

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir