Kapat

Arkadan Çekişli Tesla’nın Kar ve Buzdaki Performansı Etkileyici

Buz ve karda elektrikli otomobil performansı nasıl olur ?

Kış ayı geldiğinde elektrikli araçlar için birçok olumsuz etken ortaya çıkar. Bunun en büyüğü ise menzil problemidir. Soğuk havalarda elektrikli otomobillerinizde %10 ile %15 arasında bir menzil kaybı yaşarsınız. Bunu tölere etmek için ise bazı firmalar ısıtma sistemleri geliştiriyor.

Diğer sorun ise çekiş. Buzlu ve karlı havada elektrikli araç tork gücü yüksek olduğundan kayma vakaları daha çok görülür. Bu videoda Tesla Model 3 ile kar ve buzda bir test gerçekleştirildi. Aracın performansı analiz edildi.

Tesla Canadian Dad (TCD) tarafından çekilen bu videoda Tesla Model 3’ün buzda ve kardaki performansına odaklanın. Yorumlarınızı yazmayı unutmayın.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir