Kapat

Aston Martin Londra’daki Elektrik Geleceğine Bir Bakış Attı

Rapide E ve Lagonda Concept, şirketin amiral gemisi showroom’unda gösterildi.

Aston Martin, gelecekteki iki modelinin sergilendiği elektrikle geleceğini Londra’da sergiliyor.

Rapide E, Aston Martin’in ilk tamamen elektrikli üretim otomobili; ve yeniden doğmuş markayı ve gelecekteki tüm elektrikli ürünlerini sergileyen Lagonda Vision konsepti, bu hafta Mayfair’deki Aston Martin’in merkezi Londra showroom’unda gösterildi.

Londra'daki Aston Martin Rapide E

250.000 £ ‘lık Rapide E, Aston Martin’in ilk tamamen elektrikli üretim aracıdır ve sadece 155 adet üretilecektir.

Rapide E’nin çift motorlu tahrik sistemi, arka tekerleğe yaklaşık 602 bhp gönderir ve dört saniyenin altında 60 mil / saat’e ve sınırlı bir 155 mil / saat hıza çıkarır. Aston Martin’in Galler’deki yeni St. Athan tesisinde üretilecek ve aynı zamanda markanın ilk SUV’si DBX’in montajını da yapacak.

Aston Martin Lagonda Vision Konsept ve Londra showroom'unda Rapide E

Aston Martin Lagonda’daki Rapide E Araç Hattı Direktörü John Caress, “Rapide E, Aston Martin’in İkinci Yüzyıl Planına olan bağlılığının bir kanıtı. Elektrik güç aktarma sistemi artık şirketimiz için sadece bir vizyon değil, gerçek” dedi. “İlk Lagonda aracı piyasaya girdiğinde doruğa çıkacak olan gelecekteki stratejimizin bir parçasını oluşturacak tam elektrikli araçlar üretiyoruz.

Londra'daki Aston Martin Rapide E

“Müşterilerimizin yüksek performans standartlarının karşılanmasını sağlamak için çok çalıştık. Bunu başarmak için E Rapide, Dünya Çapında Uyumlaştırılmış Hafif Araç Test Prosedüründe (WLTP) yaklaşık 200 mil menzile ve 800V DC 100kW şarj istasyonu kullanılarak 35 dakikadan daha az bir sürede ulaşılabilecek yüzde 0 ila 80 şarj oranına sahip.

Rapide E, önümüzdeki ay Goodwood Festival Speed’de İngiltere’ye ilk kez dinamik bir başlangıç ​​yapacak.

Londra'da Lagonda Vizyon Kavramı

Bu arada, Lagonda Vision Concept, Lagonda markasından ileriye dönük beklentilerimizi ön plana çıkarıyor. İsim plakası, birkaç yıl önce ultra özel, tamamen elektrikli lüks bir marka olarak Aston Martin tarafından canlandırıldı. Bu konsept aslında yeni üretim modelindeki markalara benzeyen bir SUV.

Aston Martin Lagonda Yaratıcı Sorumlusu Marek Reichman, “Lagonda’yı yeniden açtığımızda, dünyanın ilk lüks elektrikli markası olmak için iddialı bir hedef belirledik. Lagonda markasını pazarda benzersiz bir niş içinde otururken görüyoruz” dedi. 

“Lagonda bunu başaracak ama aynı zamanda kendine özgü iç çevresinden zevk alanlara neşe ve zevk sağlayacak.”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir