Kapat

Aston Martin Vanquish Alıcısının Gizemli Kimliği Açıklandı

Detroit Electric ödemelere yetişemedi.

Önceki nesil Aston Martin Vanquish’in fikri mülkiyetindeki gizemli başarısız alıcı da açıklanmış olabilir.

Grand tourer için tasarımların ve araçların yanı sıra danışmanlık hizmetlerinin de geçtiğimiz yıl satıldığı , Geely ve Morgan gibi firmaların bunları kaçırdığı söyleniyor. Bununla birlikte, kısa süre önce Aston Martin’in satışın düştüğü için yapması beklenen 25 milyon £ ‘luk bir indirim yazması gerektiği ortaya çıktı.

Şimdi  Automotive News Europe, alıcının Detroit Electric adlı Çin elektrikli spor otomobil şirketi olması gerektiğini bildirdi. Vahiy, Aston Martin’in başarısız alıcının kimliğini kaybetmesine izin verdiği analistlere yapılan çağrı sırasında yapıldı.

Anlaşmanın Detroit Electric’in ödemelere yetişememesi üzerine başarısız olduğu söyleniyor. Firmanın yılda iki kez 5 milyon sterlin kazanması gerekiyordu ancak ilk taksit anlaşmanın haberi ilk başta yayınlandığında zaten gecikmişti.

İlk satış, Aston Martin’in ilk halka arz perspektifinde (tam olarak belirtilen 321 sayfalık belgenin 168. sayfasında) derinleşti ve Haziran 2018’de gerçekleşti.

2017 Aston Martin Vanquish S Volante

İkinci nesil Vanquish, 2012-2018 yılları arasında üretildi ve selefi Aston Martin DBS ile aynı Ford türevi 5.9-lite V12 ile güçlendirildi. Otomobilde motor 565 bhp ve daha sonra ‘S’ triminde 595 bhp üretti. Otomobilin üretim süreci boyunca, aşağıya doğru ‘Volante’ modelleri, şirketin 100 yılını işaretleyen bir Centenary sürüm modeli ve yeniden tasarlanan bir avuç Zagato versiyonunu içeren çeşitli varyasyonlar yapıldı.

Hong Kong merkezli Detroit Electric, eski bir Lotus yöneticisi olan Albert Lam tarafından kuruldu. Şirket ayrıca, Aston Martin’in karargahına yakın Leamington Spa’da “son teknoloji araç geliştirme ve üretim üssü” olduğunu iddia ediyor.

İlk satış, Aston Martin’in ilk halka arz perspektifinde (tam olarak belirtilen 321 sayfalık belgenin 168. sayfasında) derinleşti ve Haziran 2018’de gerçekleşti.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir