Kapat

Audi AI: Trail Quattro, Elektrikli Off-Roader Fikri Olarak Sunuldu

Frankfurt Otomobil Fuarında gösterime girecek.

Audi AI: Trail Quattro konsepti, 2019 Frankfurt Otomobil Fuarında Dört Yüzük’ün fütüristik bir off-roader fikri olarak görücüye çıkacak. Model, daha önce ortaya çıkarılan Audi elektrikli konsept araçlarından oluşan bir serideki son giriş olacak: Aicon sedan, PB18 grand tourer ve AI: ME hatchback bu modelin diğer araçları olarak kullanıcılara sunulacak.

Audi, AI: Trail Quattro hakkında henüz fazla bilgi vermedi. Tek fotoğraftan yola çıkarak tasarım, tekerlekleri mümkün olduğunca köşelere doğru itiyor. Gövde panellerinden yaklaşma ve ayrılma açılarını en üst düzeye çıkarmak amacıyla çıkıntı yoktur. Genel stil, köşeli görünür ancak görünümü yumuşatmak için pencerelerin şekli için eğriler yerleştirilmiştir. Yanlardaki bol cam, yol dışındayken doğa manzarasının tadını çıkarmak için çok fazla dış görünürlük sağlıyor.

Model adındaki Quattro monikeri, dört tekerlekten çekişli bir aktarma organı olduğunu gösterir. Her dingile 2 adet motor yerleştirildiği düşünülüyor. Audi ayrıca her tekerleği döndüren ayrı bir motoru seçebilir ve bu da daha iyi arazi kullanım için her bir köşeye giden torku ayrı ayrı kontrol etmeyi sağlayacağını vaat ediyor.

Teaser tarafından değerlendirildiğinde, AI: Trail Quattro gelecekteki bir üretim modelinin önizlemesinden ziyade yaratıcı bir konsept olacaktır. Yol dışı bir elektrikli araç pazarı oldukça küçük ve Audi’nin segmente girerek kumar oynamayı istediğine dair herhangi bir gösterge yok.

Gerçek dünyada biraz sağlam, elektrikli Audi istiyorsanız, dikkatinizi E-Tron‘a çevirin. Mevcut modelin EPA’ya göre 204 mil menzili ve iki motordan güç alan 402 beygir gücü (300 kW) mevcuttur. Daha fazla güç için S modu kullanıcılara sunulmuştur. Casus çekimler, biri ileride diğeri arkada olmak üzere üç motorlu bir sistem ve daha yüksek kapasiteli bir batarya kullanarak iddiaya göre daha etkili bir model olacağını gösteriyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir