Kapat

Audi AI:ME Electric Atonom Konsept Videosu

Kendi kendine sürüş kabiliyeti belirli alanlarla sınırlı

Audi, 2019 Şangay Otomobil Fuarı’nda tanıtıldı. Audi AI: ME tamamen yeni tamamen elektrikli özerk konsept otomobil özelliğini taşıyor. Araba havalı, fütüristik bir şehir hatchback gibi görünüyor.

AI: ME,  65 kWh pil ve 125 kW elektrik motoru ile donatılmıştır. Yerleşik bilgisayar, otoyollar gibi belirli alanlarda (Seviye 4) veya şehirlerde özel olarak donatılmış bir alanda bağımsız olarak sürüş yapabilir.

“ Otomatik sürüş, demiryolu taşımacılığında uzun zamandır kurulan ve hatta havacılık, otomotiv taşımacılığındaki atılımın eşiğinde. Audi AI: ME, şehirde kullanım için ve 4. seviye olarak bilinen bir sürüş için tasarlanmıştır. Bu, otomasyonun arttırılması için standartlaştırılmış uluslararası ölçekte ikinci en yüksek seviyedir. Seviye 4’lü sistemler sürücünün herhangi bir konuda yardıma ihtiyaç duymamasına rağmen, işlevleri otoyollar veya şehirlerdeki özel donanımlı bir alan gibi belirli bir alanla sınırlıdır. Bu yerlerde, sürücü tamamen sürüş görevini sisteme aktarabilir. Sürücünün, yalnızca araç tam otomatik sürüş için tanımlanan alandan çıkması durumunda görevi sürdürmesi gerekir. Audi AIcon’un aksine Audi AI, her zaman tamamen özerk olan seviye 5 işlevine sahip bir araçtır.

Audi AI: ME’nin özellikleri:

  • 65 kWh pil takımı
  • sistem çıkışı: 125 kW (170 metrik hp)
  • Arka tekerlek Sürücü
  • 4,30 metre (14,1 ft) uzunluk, 1,90 metre (6,2 ft) genişlik, 1,52 metre (5 ft) yükseklik, 2,77 metre (3 ft) dingil mesafesi
Audi AI: 2019 Şangay Otomobil Fuarı'nda ME

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir