Kapat

Audi Çin için 38 kWh Batarya Gücüne Sahip Q2 L e-tron’u Duyurdu

Audi Q2 L e-tron nispeten küçük bir batarya ile Çin pazarına girdi

Gelecek hafta 2019 Şangay Otomobil Fuarı’nda Audi, Çin pazarı için tasarlanan ilk tamamen elektrikli modelini sunacak – Audi Q2 L e-tron.

Audi Q2 L e-tron ile ilgili görsel sonucu

Bu yazdan itibaren yerel olarak üretilecek ve FAW ortaklığında Foshan fabrikasında üretilecek.

Kompakt geçit / SUV, muhtemelen NEDC anlamına gelen “yerel homologasyon prosedürüne göre belirlenen” yaklaşık 265 km (164,7 mil) menzili sağlayan oldukça küçük 38 kWh pil ile donatılmış olacaktır.

Audi Q2 L e-tron ile ilgili görsel sonucu

“Audi Q2 L e-tron’un gövdesi temel modelinkinden 33 milimetre (1,3 inç) daha uzun. Otomobil, ön akstaki 100 kilowatt ve 290 newton metreyi (213.9 lb-ft) harekete geçiren bir elektrik motoruyla çalıştırılıyor. 38 kilowatt saatlik bir pil kapasitesi ile yerel homologasyon prosedürüne göre belirlenen 265 kilometreye (164,7 mi) sahiptir. ”

Ä°lgili resim

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × 4 =