Kapat

Audi e-tron 2020 Yılında Çin’de de Üretilecek

Audi e-tron, Çin’de yüksek hacimlerde üretilecek. e-tron Sportback takip edecek.

Çin’den son basında çıkan haberlere göre yakında Audi (2020), FAW-Volkswagen’in Changchun tesisini kullanarak Audi e-tron‘un yerel üretimine başlayacak.

Şu anda tamamen elektrikli SUV, Audi’nin Belçika’daki Brüksel’deki fabrikasında üretiliyor.

İlginçtir ki, Çin’deki üretim kapasitesi, gördüğümüz mevcut satış seviyesinden çok daha fazla ses çıkaran 45.000 adet ile 50.000 arasında olacaktır.

İkinci haber haberi, Audi’nin yaklaşmakta olan Audi e-tron Sportback‘i başka bir yerde – FAW-Volkswagen’in Foshan tesisinde – üretmesi bekleniyor.

Prodüksiyon versiyonunun tanıtımı Kasım 2019’da Los Angeles Otomobil Fuarı’nda yapılacak.

“Son günlerde, yerel medya kuruluşları FAW Group ile ortak girişimin, Guangdong eyaletindeki Foshan tesisindeki seri üretimine yeni bir C segmenti elektrikli elektrikli SUV modeli koyacağını açıkladı. Yeni model Audi e-posta Tron Sportback olacak. “

Yeni e-tron modelini görene kadar bolca zamanımız olduğu içi, e-tron SUV’un güzel Avrupa manzaralarını gezmeye çıkalım.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir