Kapat

Audi E-Tron Elektrikli Hatchback Ne Zaman Çıkacak ?

Görüntüsü gayet iyi.

Seat ve Volkswagen grubu Avrupa pazarı için elektrikli hatchback sunma planlarını hızlı bir şekilde devam ettiriyor. Volkswagen ID.3 ile bu segmentte ilerliyor ve Seat ise El-born ile ilerleyecek.

Audi tarafından alınan haberlere göre hatchback segmentinde yer almak için yeni bir elektrikli araç planı yaptığı bilgisi alındı. Yeni çıkacak olan Audi, Volkswagen’in ID.3 aracının premium versiyonu olabilir.

Audi için aşağıda yapılan render çalışmalarında arka tarafı ID.3’e benzetilmiş ve ön tarafından dört halkayı görebiliyoruz. Ön ızgara A3’ten esinlenilerek tasarlanmış.

Genel şekil ve boyutlar incelendiğinde ID.3 ile aynı görünüyor. Ön ızgara gayet sinirli görünüyor ve sportif bir görünüm katıyor. Arka uç daha basit olarak tasarlanmış ve daha geniş bir görsel görünüm yaratan bir LED şeridine bağlı ince arka lambalara sahiptir. Son olarak Audi E- Tron‘dan ilham alan aerodinamik tekerlekler var.

Umarız bu aracı kısa süre sonra tanıtılırken görebiliriz.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir