Kapat

Audi E-Tron S Casus Çekimleri Yakalandı

Yeni arka difüzör harika görünüyor.

Audi E-Tron‘dan sonra üretilecek olan araç için çalışmalar firma tarafından daha önce başlatılmıştı. Casus fotoğrafçılar ise sonunda yeni araç modeli olan E-Tron S‘i Nürburgring’deki test sırasında yakaladı.

Videodaki E-Tron’un daha estetik S sürümü olması iyi bir ihtimal. Ön tarafı çevreleyen girişler, standart E-Tron’dakinden daha büyük görünüyor. Daha büyük ve daha geniş tekerlekler ve yeni bir arka difüzör tasarımı bu aracın daha sportif olduğunun kanıtı oldu. 

Eğer bu E-Tron S ise o zaman hakkında fazla bir şey bilmiyoruz. Standart E-Tron, Boost Mode’da 402 beygir gücü (300 kilowatt) ve 490 Newton-metre tork üretiyor. E-Tron S muhtemelen 500 beygir (372 kW) gücüne sahip olacak.

2015 yılında ilk üretildiğinde Audi E-Tron üzerinde toplamda 3 adet elektrik motoru yer alıyordu ancak yeni üretim versiyonlarında 2 elektrikli motoru yer almaktadır. Eğer E-Tron S modeli 500 beygir güç üretecek ise 3 motorlu olması ihtimaller dahilinde.

Araç üzerinde 95 kWh batarya paketi kullanılabilir. Bu önceki E-Tron’lar ile benzer bir batarya kapasitesi. Ayrıca firmanın bu aracı ne zaman piyasaya süreceğine dair herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir