Kapat

Audi E-Tron Sportback IAA’da Gösterildi, 19 Kasım’da Sunulacak

Daha şık olan elektrikli SUV, Los Angeles Otomobil Fuarı’nda prömiyer yapacak.

Audi, bugünlerde Frankfurt’taki IAA’da, A1 Citycarver ve Q3 Sportback’ten merakla beklenen RS6 Avant ve RS7 Sportback’e bir dizi sunum sunarak oldukça büyük bir gösteri düzenliyor. Gelecekte bir başka ürün daha E-Tron Sportback sahneye çıktıkça Audi’nin basın toplantısında kısa bir görünüm kazandı. Elektrikli SUV’nun tanıtımı Frankfurt gösterisi için planlanmadığından Audi, aracın tasarımını gizlemek için ışıkları kapatmaya karar verdi.

Fragman, Mart ayında Cenevre Otomobil Fuarı’nda üretime yakın bir prototipin ortaya çıkışını takip ediyor, bu nedenle Audi’nin E-Tron Sportback’in piyasaya sürülmesiyle birlikte tatlı zaman geçirdiğini söylemek doğru olur. Devam eden 2019 IAA’da yapılan duyuruya göre 19 Kasım’da Los Angeles Otomobil Fuarı’nda kullanıcılara resmi olarak sunulacak.

Audi’nin Sportback işlemine nasıl uygulandığını bilen elektrikli SUV’un görünümü, standart E-Tron’un tasarım ipuçlarının çoğunu koruyacağı için çok fazla bir sır değil ancak biraz daha sportif bir çizgi ile biten daha eğimli bir tavan hattına sahip olacak. Gövde stili değişiminin muhtemelen arka yolcular için tavan boşluğu ve kargo kapasitesi üzerinde olumsuz bir etkisi olurken, fiyat etiketi normal modele göre biraz daha artacaktır.

Elektrik parçalarının neredeyse E-Tron’dan devredilmesini bekliyoruz, bu nedenle 402 beygir gücü (300 kilowatt) ve bir anlık 490 pound-feet (664 Newton-metre) torkun bir çıktısı olacak gibi görünüyor. Mayıs ayının sonunda Nürburgring’deki muhtemel bir E-Tron S testinin bazı casus resimlerini yayınladık ve Sportback modelinin Audi Sport’ın baharatlı S lezzetini alma şansı oldukça yüksektir. Daha çekici olan versiyon, umarım menzili etkilemeden daha fazla elektrik gücü tüketmek için karışıma üçüncü bir elektrik motoru atabilir.

Bu arada, E-Tron Sportback’in Kasım ayındaki resmi sunumundan sonra büyük olasılıkla 2020 başlarında piyasaya sürülecek.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × 4 =