Kapat

Audi, Q4 E-Tron Stop Lambalarını ve Farlarını Özelleştirmek için 25 Yol Sunacak

Audi‘nin elektrikli Q4 E-Tron’u düşündüğünüzden daha özelleştirilebilir.

Audi 2019 S4 e-Tron Cenevre otomobil fuarında görücüye çıktığından beri araç özellikleri hakkında birçok bilgi tarafımıza ulaştı.  Bununla birlikte, en büyük vaadi Q4 E-Tron’un farlarına odaklandı. Audi, 4. çeyrekte E-Tron sahiplerine 2020’de sipariş vermeye başladıklarında aralarından seçim yapabilecekleri 25 farklı far ve stop lambası stilini sunmayı planlıyor. 

Autocar ile yapılan bir röportajda Audi tasarım patronu Marc Lichte, Audi Q4 E-Tron’un far ve arka lamba düzenlerini kişiselleştirmenize olanak tanıyan dünyadaki ilk otomobil olacağını açıkladı. Seçilebilecek 25 farklı tasarımla, iki benzer Q4 E-Tron‘u göremeyeceksiniz. 

Sahipleri yeni imza E-Tron dama tahtası desenine sadık kalabilir veya başka varyasyonlardan birini seçebilirler. Bunların hepsi, aydınlatma yüzeylerinin akıllıca bükülmesine ve manipülasyonuna izin veren LED aydınlatma teknolojisi sayesindedir. 

Etkileyici aydınlatma seçeneklerinin yanı sıra Q4 E-Tron, biri önde diğeri arkada olmak üzere iki elektrikli motoru kullanıyor. Bu, Audi’nin imzalı Quattro dört tekerlekten çekişini mekanik bir bağlantıya gerek kalmadan tutmasını ve böylece daha hızlı tork dağılımına yol açmasını sağlar. Toplam sistem çıktısının 300 beygir (224 kiloWat) civarında olduğu ve Audi’nin 0-100 km/s hıza 6.3 saniyede ulaştığı bildiriliyor.

Q4 E-Tron, Audi’nin yeni ısmarlama MEB elektrikli otomobil platformuna, SUV’un bünyesine yerleştirilmiş 82 kW’lık bir batarya ile yerleşiyor. Audi, bu pilin 280 mil menzile sahip olduğunu ve yüzde 30 şarjı yalnızca 30 dakikada tamamlayabilmesi için hızlı şarj imkanı sağladığını iddia ediyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir