Kapat

Audi, R8 Elektrik Halefi İnşa Etmek için Rimac ile Ekip Kurmaya Çalışıyor

Rimac aküleri ve elektrik motorlarını besleyebilir.

Audi R8 ödünç alınan zamanda yaşıyor. Mayıs ayında Audi’nin yönetim kurulu başkanı Bram Schot, R8’in ileriye dönük bir içten yanmalı motora ihtiyaç duyup duymadığını sorgulayarak, orta motorlu aracın geleceği hakkında devam eden bir tartışma olduğunu da ekledi . CAR dergisinden yeni bir rapor, bir R8 halefi olacağını, elektrik olacağını, 2023 veya 2024’te piyasaya sürüleceğini ve Audi’nin, Rimac’a RS e-tron adını vereceğini söylüyor.

CAR ayrıntılarını ortaya çıkardı, Audi iddialara göre zaten Porsche ile çalışıyor ve Rimac ile de ortaklık yapacak. Hepsi VW Group markalarıdır. Yayında, Rimac’ın Audi’ye dört elektrikli motor ve hızlı şarj eden piller sağlayacağı iddia ediliyor. Bulunan diğer sulu detaylar, dört tekerlekten çekiş sayesinde sıfırdan 62 saniyeye 2,5 saniyelik bir süre ile 200.000 € ‘dan (şu anki döviz kurlarında 224.416 $) başlaması gereken fiyatlandırmayı içerir. 

Ama hepsi bu kadar değil. Yayın ayrıca Audi’nin kapasite ve menzilde artış sağlayacak en yeni katı hal pil teknolojisine erişebileceğini de belirtti. Marka ayrıca Porsche ile birlikte çalışıyor ve Taycan’ın J1 platformundaki unsurları kullanabilir. Araçta kablosuz şarj, alüminyum monokok kasa, 300 mil menzili ve 700 kilovat (938 beygir gücü) gücü bulunuyor. 

Audi elektrikli taşıtlar konusunda ciddiyse, saygın menzilli ve akılda bırakma performansı olan güçlü bir elektrikli spor araba kullanmak, açıklama yapmak için harika bir yol olabilir. 

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir