Kapat

Autogefühl Tarafından Volkswagen ID.3 Ön İnceleme: Video

Volkswagen otomobillerinin geleceği geldi. İşte tümüyle elektrikli ID.3, muhtemelen Golf’ün nihai halefi

Frankfurt Otomobil Fuarında tanıtılan yepyeni Volkswagen ID.3, şimdiye kadarki en önemli Volkswagen’dir.

Üretimin Kasım ayında başlaması planlanırken, Alman üretici dünya prömiyeri yoluyla tasarım incelemeleri için neredeyse tamamlanmış ID.3 üretim öncesi prototiplerini hazırladı. Burada, Autogefühl tarafından hangi unsurların veya ayrıntıların henüz bitmediğine dikkat çeken çok ilginç bir dış ve iç geçişi ekledik.

ID.3, Golf’e benzerdir ancak baştan beri öngörüldüğü gibi, iç kısmı daha uzun bir dingil açıklığına sahip, kısa kullanma mesafeli ve motorsuz veya orta tünelsiz MEB mimarisi sayesinde Passat’a benziyor. Daha uzun boylu insanlar ve iyi bir sandık için bile arkada bol miktarda boş alana sahip, gerçekten geniş ve kompakt bir model olmalıdır.

Genel olarak, Volkswagen ID.3’ün tasarımı, fütüristik unsurları ve modern eğilimleri sadelikle birleştirerek, örneğin kapalı ön alan veya aerodinamik jant kapakları gibi olumlu bir şekilde öne çıkıyor. İddiaya göre tasarım kesinlikle çok hızlı yaşlanmayacak.

Ayrıca, iç panelin sadece bir avuç şık görünümlü buton ve iki ekranla ne kadar basit olduğunu görebiliriz.

Şimdilik hepsi bu kadar ve yakında daha fazla inceleme bekliyoruz.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir