Kapat

Bataryalı Elektrikli Otomobiller Haziran Ayında xEV Batarya Kullanımının %91’inden Sorumlu Oldu

10 GWh’den fazlası BEV‘lere, HEV‘ler ve PHEV‘ler için sadece 1 GWh kullanıldı.

Adamas Intelligence, en son blog yazısında Haziran 2019’daki yolcu xEV (BEV / PHEV / HEV) pil kullanımının % 91’inin BEV’lere düştüğünü belirtti.

Tüm xEV toplamlarının 11.25 GWh olduğu göz önüne alındığında % 91, yaklaşık 10.2 GWh’dir.

İlginçtir ki, bu bütün melezler ve plug-in melezleri için sadece 1 GWh (% 9) kullanılmış. Melezlerin çoğu hala NiMH pil kullanıyor, bu da bizi HEV / PHEV için lityum-iyon pazarının oldukça küçük olduğu sonucuna götürüyor.

Bir yıl önce Haziran ayında, BEV’ler için pil kullanımının oranı % 84 idi. Açıklama oldukça basit – BEV satışları PHEV / HEV’den daha hızlı büyüdü ve ortalama pil kapasitesi önemli ölçüde arttı.

“Takviyeli hibrit elektrikli araçlara (“ PHEV ”) ve hibrit elektrikli araca (“ HEV ”) göre BEV’lerin kullandığı kapasitenin artmasının iki nedeni var.

İlk olarak Haziran 2019’da BEV satışları, EV’lerin genel satışlarının, aynı dönemdeki BEV’lerin PHEV’lerin ve HEV’lerin satışlarındaki artışını gerçekleştirmesinden önceki yılın aynı ayına göre daha büyük bir kısmını oluşturdu.

İkincisi, Haziran 2019’da yüksek kapasiteli pillerle (Tesla Model 3, BYD e5, Dongfeng Fengshen E70 ve Geely Emgrand gibi) uzun menzilli BEV’lerin satışları, Haziran 2018’de yaptıklarından daha büyük bir pay aldı. “

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »