Kapat

Bataryalı Toyota C-HR Görüntülendi

Toyota, pille çalışan havuza sonuda girmeyi başardıve Auto Shanghai 2019’da tamamen elektrikli bir koleksiyon ortaya çıkardı. En dikkat çeken, kompakt geçit, C-HR EV idi. Japon markasından Çin’e gelen ilk tamamen elektrikli aracı idi. İlginçtir ki diğer ana EA ise C-HR’dir, ancak kendisini Izoa EV olarak ilan eden bir hikayesi var. Autocar’a göre devlete ait bir kurum olan FAW tarafından inşa edilecek. Toyota, ikizlerin 2020’de tüketicilere sunulması gerektiğini söyledi.

Tamamen elektrikli C-HR’nin ortaya çıkması kaçınılmaz soruları “Diğer pazarlara gelecek mi?” Sorusuna yol açıyor. Kesin bir cevabımız olmasa da, otomobil üreticisi bize 2025’ten önce 10’dan fazla pilli elektrikli araç sunmayı planladığını hatırlatıyor. Otomobilin Çin dışına çıkmasını umut etsek de otomobil üreticisi henüz araç için teknik spesifikasyonlar yayınlamadı bu nedenle batı pazarları için ne kadar uygun olacağına karar vermek zor. Otomobilin benzinle çalışan versiyonu 2018’de ABD’de 50.000’e yakın araç sattı, bu yüzden en azından genel paketleme için iştah açıcı görünüyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir