Kapat

Bentley EXP 100 GT Geleceği Harika Görünüyor

Bentley’nin geleceği muhteşem görünüyor.

Bentley 100. yaş gününü kutluyor. Ancak geçmişe tekrar bakmak yerine, şirket elektrik, özerk EXP 100 GT konseptiyle geleceğe bakıyor. Bugün Bentley’nin Crewe’deki karargahında açıklanmış olan bir kerelik konsept 2035 yılı için çok lüks bir turisti hayal ediyor. Her açıdan çarpıcı.

İkonik Bentley ipuçlarını fütüristik özelliklerle harmanlayan EXP 100 GT konseptinin etkileyici bir görünümü var. İnce bir bakır parçasıyla ayrılmış olan büyük gözenekli ızgara (6.000 LED ampulden oluşur), ön panoya kusursuz bir ifade verir. Yuvarlatılmış, eğimli farlar geleneksel Bentley iki yuvarlak düzeneği daha düzenlenmiş bir şey için hizalar. 

Olağanüstü şık EXP 100 GT, 19,8 feet uzunluğunda, 7,8 feet genişliğinde 4.188 pound ağırlığında. Eğimli çatı hattı (kısmen ikonik R-Tipi Continental’den esinlenerek) arka tarafa sorunsuz bir şekilde uzanıyor, bakır ve gümüş aksanlar pencere çevrelerini, ön camı ve kalın telli “Active Aero” jantların kısımlarını ve Silver Roof, Bentley’nin çarpıcı yeni “Pusula” yüzeyini dengeler.

Ama bu Bentley güzel bir yüzden daha fazlası. Tüm bu yakışıklı kaporta altında saklanmak, EXP 100 GT’yi saatte 60 mil (saatte 96 kilometre) 2,5 saniyede ve tepeye iten 1,106 kiloluk saatte 186 mil hıza sahip (saatte 300 kilometre). Tüm bu güçle bile, konsept hala tek bir şarjla 435 mil (700 kilometre) sürüş mesafesini yönetiyor. Bentley ayrıca hızlı şarj ile sadece 15 dakikada yüzde 80 güç kazanabileceğini söylüyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir