Kapat

Bentley EXP 100 GT Konsepti, 10 Temmuz 2019’da Sunulacak

Şık coupe, 100 yıllık Bentley’i kutlarken geleceğe bakacak.

Yepyeni Flying Spur, Continental GT Convertible Edition 1 ve Bentayga Speed’in tanıtılmasıyla Bentley’nin şimdiye kadar yoğun bir yıl geçirdiğini söylemek doğru olacak. “EXP 100 GT” adıyla anılan yeni bir konsept otomobil olarak gelecek iki haftadan daha kısa bir süre içinde ortaya çıkacak daha çok şey var. Herkesin dikkatini çekmek için Crewe’den millet, yan pervazları marka ve modelin adıyla ortaya çıkarmak için kapıyı yukarı doğru gösteren bir teaser videosu yayınladı.

Özel bir mikro site hazır çalışıyor ve iki ek teaser resmi bulabildik. Bunlar, eğimli bir tavan çizgisi ve belirgin tekerlek kemerleri ile uzun ve duygusal bir coupe şeklini alacak otomobilin gölgeli bir siluetini ortaya koyuyor. Gelecekten gelen Continental GT’ye benziyor.

“Dönüştürücü sıfır emisyonlu konsept otomobil” olarak tanımlanan EXP 100 GT’nin, Autocar tarafından yayınlanan bir rapora dayanarak bir hidrojen-hibrit güç aktarma organı içereceği bildiriliyor. Bir başka parti numarasının, kabin içindekilerin arabanın çeşitli işlevlerine erişmesini sağlamak için kapı kartına yerleştirilmiş şeffaf bir OLED ekran olduğuna inanılmaktadır. Ekranların birkaç yıl önce EXP 12 Speed6e konseptinde görüldüğü gibi ahşap kaplamalarla karışması bekleniyor.

100 yıllık Bentley’i kutlayan yeni grand tourer, son yıllarda yayınlanan diğer EXP konseptlerini takip edecek. Yukarıda bahsedilen (ve ekleyebiliriz çarpıcı) dışında Speed ​​6e cabrio, 2015 yılında aynı derecede çekici bir coupe versiyonu ve Bentayga olmaya devam eden çok eleştirilen 2012 EXP 9F de vardı.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir