Kapat

Bir Tesla Model 3 ile Yapılan Gezinti Elektrikli Otomobiller Hakkında Ne Öğretebilir

Mühendislik Açıklamasından Jason Fenske bugün bizim öğretmenimiz

Menzil kaygısı zaten oldukça eski moda şeylere benziyor. Ancak, bu orada eski moda insanlar olmadığı anlamına gelmez. Halen EV’lere ve şarj altyapısına aşina olmayan insan sayısı önemli. İşte bu yüzden, Mühendislik Açıklamalı YouTube kanalından Jason Fenske tarafından üretilen bu video böyle bir hazine.

Jason, didaktik şekilleriyle, Idala’dan Michigan’a Tesla Model 3 yolculuğunun tüm yönlerini çok iyi anlatıyor.  Bu yaklaşık 2.000 kilometrelik bir rota, YouTube videosunu tamamlamak için üç gün sürdü.

YouTube’da Açıklanan Mühendislik ile Video Açıklaması :

Tesla Model 3’ümü Idaho’dan Michigan’a sürdüm, yaklaşık 2000 kilometrelik bir elektrikli arabada yolculuk yapmanın nasıl bir şey olduğunu öğrenmek için. Tesla Model 3 Performance’ın tahmini 310 mil menzili var, bu yüzden bir arkadaşıyla doldurdum ve ülke çapında sürdüm. Bu video, elektrikli otomobil yol gezilerini çevreleyen birçok soruyu kapsayacak.

Sorular şunları içerir: Tek bir şarjla ne tür gerçekçi menzil elde edersiniz? Bir günde ne kadar uzağa seyahat edebilirsiniz? Bir elektrikli otomobilin şarj edilmesi ne kadar zaman alır? Benzinli bir yolculuğa kıyasla bir elektrikli yol yolculuk ne kadar uzun? Elektrikli bir yolculuğun maliyeti ne kadardır? Elektrikli arabanızı nerede şarj edebileceğinizi nereden biliyorsunuz? Tesla yol gezileri için iyi ne yapıyor?  Tesla’nın supercharger ağı ne kadar faydalı ve nasıl çalışıyor? Bir elektrikli sürüş sırasında menzil anksiyetesini nasıl idare edebilirsiniz? Bir Tesla uzun mesafe boyunca ne kadar rahat? 

Sonuç olarak, video, bir elektrikli otomobilin tek bir şarjla aracın menzilinden önemli ölçüde daha ileriye götürülmesiyle ilgili her şeye derinlemesine bir bakıştır. Keyfini çıkarın!

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eleven + fifteen =