Kapat

Bir Tesla Yaşlandığında Ne Olur? Gruber Motors’a Gidiyor

Tesla Roadster birimlerini ölümden geri getiren şirkete bir bakın.

Hiç tuğladan bir Tesla duydun mu? Bu Yeni Videoya Spesifikasyon Dışı Motoring YouTube kanalından çıkan kişilerin çoğu bir tanesini hiç duymamış görünüyor. Şanslı durum: bir problemi ve onun çözümünü aynı anda duymak. Tuğlalı veya ölü Tesla otomobilleri için, Gruber Motors onları düzeltmenin bir yolunun olduğunu iddia ediyor. Aslında, birden fazla.

Bu video, faaliyetlerine çok iddiasız bir şekilde başlayan bu ilginç şirketin bir sunumu. Tesla Roadster’ı satın aldıktan sonra , kurucu Pete Gruber, başka bir şirketteki mühendislerinden birine gösterdi.

Bu diğer işletme, kesintisiz olarak da bilinen UPS birimlerini veya kesintisiz güç kaynaklarını sabitlemek için kullanılır. Bu saha mühendisine Roadster’ın arkasındaki kara kutunun ne olduğunu açıkladığında – invertör – mühendis bunu düzeltebileceklerini söyledi. Ve onlar gerçekten yapabilirdi. Ve o zamandan beri böyle yapıyoruz.

Gruber Motors daha sonra genişledi ve şu anda Phoenix, Arizona’daki 8.000 ft²’lik ana binada. 

Bu konuda, Gruber bize Roadster hakkında çok ilginç bilgiler veriyor, örneğin ilk önce neden tuğla yapıyor? Ayrıca, Roadster’ın hizmete sunulmadığını, bu da iki hipotezi düşünmemize neden olduğunu söylüyor. 

Birincisi, Tesla’nın kendisini de ciddiye almadığı, Elon Musk’un ana akım otomobil üreticilerini Tesla’ya yapmakla suçladığı bir şey. İkincisi, şirketin nasıl “servis verilebilir bir otomobil” yapılacağına dair hiçbir fikri olmadığıdır. Gruber, videoda gerçekleşebilecek basit bir yolu önerir.

Gruster Motors, Roadster ünitelerine servis ve onarım yapmanın yanı sıra , sel ve kasırgalarda yer alan Model S otomobilleri de satın alıyor. Şirket, onları tekrar çalışmaya koymalarını bekliyor; bu da, elektronik bilgilerini tamamen öğrenmek anlamına geliyor

Bu tamamen izlemeye değer video türüdür. Ve serinin sonraki videoları için bekliyorum. Gelecekte bir Roadster almaya karar vermeyeceğinizi kim bilebilir? Ya da eski Tesla’nız, yalnızca Gruber’in çözebileceği bir problem yaşarsa? Bunu şimdi öğrenseniz iyi olur.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × 1 =