Kapat

Bjørn Nyland, bir Kia e-Niro (Niro EV) Taksi Şoförü ile Söyleşi

Bu taksi şoförü Toyota Prius’tan Opel Ampera-e ve Kia e-Niro’ya geçiş yaptı.

Youtuber Bjørn Nyland kısa süre önce Japonya’ya bir seyahatten eve döndü ve iyi bir EV sürücüsü gibi, havaalanından taksisinin bir elektrik olmasını istedi. Martin Furmyr, yeni Kia e-Niro (Niro EV) taksi kabinine ulaştığında Bjørn, tecrübesini sorma fırsatını kaçırmayacaktı.

Martin 30 yıldır taksi şoförlüğü yapıyor ve son 2 yıldır elektrik gücü kullanıyor. Geçiş yapmaya karar verdiğinde, Martin bir Opel Ampera-e ( Chevy Bolt EV ) aldı. Ampera-e çok düşük maliyetli olmasına rağmen, bir ısı pompasının olmayışı kışın araç menzilinin eksik olduğu anlamına geliyordu.

Böylece geçen Mart, bir e-Niro aldı ve Ampera-e şimdi onun kişisel aracı. Martin, e-Niro’nun kış aylarında artan etkinliği nedeniyle taksi hizmeti için daha uygun olacağını fark etti.

Kia Niro EV Taksi

Şimdi sizlere bu söyleşiyi sunuyoruz.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir