Kapat

BMW 3 Serisi Benzinli Değil Elektrikli Olacak

Avrupa yollarında BMW 3 serisinin elektrikli versiyonu olan G20 kasa numarası casus fotoğrafçılara yakalandı.

BMW, daha önce 3 serisi ile ilgili herhangi bir açıklama yapmamıştı ancak G20 kasa numaralı bu aracın Avrupa yollarında testi objektiflere yakalandı. İlk bakışta normal bir BMW gibi görünen aracın üstünde “Elektrikli Test Aracı” ibaresi olması bu aracın elektrikli 3 kasa olduğu gösterdi.

Fotoğrafları çeken Carpix çalışanı Andreas Mau tarafından yapılan açıklamada BMW firması bu aracı Çin pazarına sunmak için üretti. Çin pazarı bildiğiniz gibi elektrikli araç sektöründe öncü konumda. Tüm firmalar burada fabrika kurma aşamasına geldi. Özellikle de Tesla, yeni Gigafactory 3 ile Çin pazarına hitap etmeyi düşünüyor.

BMW 3 kasa elektrikli otomobil, Şangay’da Tesla Model 3 ile mücadele edecek gibi görünüyor. Aracın henüz ayrıntılı özellikleri açıklanmadı, açıklandığında makalemizi güncelleyeceğiz.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir