Kapat

BMW 5 Serisi Elektrikli Deneysel Araç Paketleri

Bu 10.000 Newton metre ve 720 beygir gücü.

Güncelleme: Roadshow ile konuşan bir BMW mühendisi tork sayısını açıkladı. Gerçek güç aktarma sistemi torku, 848 pound feet’e eşit olan “1.150 Newton-metre” dir. Orijinal sayı, 7,357-pound-feet, teknik olarak doğru, ancak 848 lb-ft daha doğru.

Bu BMW 5 Serisi’nin arkasındaki kızgın görünümlü egzoz uçlarına neden sahip olmadığına dair mükemmel bir mantıklı açıklama var. Çünkü, bir M550i xDrive olarak hayatta başlayan, şimdi güçlü M5 Yarışması’ndan daha fazla güç ve daha fazla tork ile saf bir elektrikli sedan. EV’lerin gerçekten geleceği olduğunu ve geri dönüşün olmadığını gösteren bir teklifte BMW, bu 5 Serisini şirketin beşinci nesil elektrikli tahrik ünitesine taktı.

Yaklaşan iX3 elektrikli geçişi, beşinci jenerasyon kurulumuna sahip ilk BMW üretim modeli olacakken, yalnızca tek bir elektrikli motora sahip olacak. Bu deneysel bir EV’mi?  Sedan emisyonlarının sedan “Lucy” yi vaftiz ederek 720 beygir gücünden büyük bir kombine çıktı sunmasını sağlıyor.

Otomobil 5,300 pound (2,404 kilogram) ağırlığında olmasına rağmen, gülünç miktarda anlık torku sayesinde “rahatça üç saniyenin altında” çalışan 0 – 62 mil (100 km / saat) hıza çıkar. Bu üç elektrikli motor, özellikle büyük olmayan, 45 kWh kapasiteli bir batarya ile besleniyor ancak Stangl kompakt bir kurulumla gitmek istediklerini söylüyor.

Bu saf elektrikli 5 Serisi üretime girmeyecek olsa da, BMW’nin sadece yeşil araba kalabalığına yemek vermek yerine performans otomobil meraklıları için bir EV’yi heyecanlı kılması için gerekenlere sahip olduğunu kanıtlıyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eighteen + six =