Kapat

BMW-Great Wall Ortak Girişimi Projesi Gecikti, Belirsizliklerle Karşı Karşıya

BMW Group’un Çin’deki Çin’in Çin Seddi’yle elektrik üretimi yapıp yapmayacağı belli değil.

2018 yılında BMW Group ve Great Wall, MINI ve Great Wall markaları altında Çin’de Yeni Enerji Araçları üretecek bir ortak girişim şirketi için bir plan yaptığını açıkladı. MINI için Oxford, İngiltere’den sonra ikinci bir EV üretim tesisi olacak.

Bununla birlikte, şu an 2019’un ortasında olduğumuz için, ortak girişimin Çin’deki Changsu’da bir ortak fabrika kurmak için onay almadığı bile oldu. Tesis yılda 160.000 EV üretebilecek (ayrıca 160.000 ICE aracı).

Bildirildiğine göre, hükümet otomobil satışlarında bir düşüş görüyor ve ilk önce mevcut tesislerin daha fazla kullanıldığını görmek istiyor. Diğer resmi olmayan raporlar, Great Wall’in düşük maliyetli araçlara yönelik olduğunu, BMW Group ise yüksek kalite standartlarına bağlı kalmak istediğini gösteriyor.

Great Wall, ortak bir fabrikanın inşası için gerekli onayları elde edip edemeyeceği konusunda düzenleme sorularının sona erdiğini söyledi.

Alman Sueddeutsche Zeitung gazetesi 4 Ağustos’ta, konuyla aşina olan kaynakları öne sürerek bağlamanın başarısız olabileceğini bildirdi. “

Neredeyse 3 milyar dolar değerinde olan proje sonunda yeşil ışığı yakabilir ancak en azından şimdilik bekliyor.

“Great Wall Çarşamba günü yaptığı açıklamada şunları söyledi:“ Şu anda, proje planlandığı gibi ilerliyor ve iki taraf işbirliğinin ayrıntıları hakkında iletişim kuruyor ve projenin ilgili makamlardan onay alması için hazırlanıyor. ”

BMW ayrıca ortak girişimin tüm iş akışlarında çok iyi gittiğini ve tüm iş alanlarında önemli ilerleme kaydedildiğini söyledi. “

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir