Kapat

BMW Group, 2021 Yılında Bir Milyon EV ve PHEV’e Sahip Olacak

BMW Group, BEV’lere ve PHEV’lere odaklanan ancak hidrojen yakıt hücresi seçeneğinden vazgeçmeyen elektrifikasyon çabalarını güçlendiriyor.

BMW Group, önümüzdeki birkaç ay içinde gerçekleşmesi gereken 500.000 plug-in elektrikli otomobil (PHEV ve BEV) satışı hedefine yaklaşıyor.

CEO Oliver Zipse tarafından 2019 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda ilan edilen yeni hedef, 2021’de bir noktada bir milyona ulaşmak.

BMW’nin Almanya’daki en iyi plug-in oyuncusu olduğu ve Norveç’te BMW Group satışlarının 3 / 4’ünün eklentiler olduğunu da övdü.

“2021 yılının sonunda, yollarda toplam bir milyon elektrikli taşıt kullanmayı hedefliyoruz. Zaten elektromobilitenin ön saflarında yer alıyoruz. Hiçbir üretici, bu yıl Almanya’daki müşterilere BMW Group’tan daha fazla elektrikli otomobil teslim etmedi. Norveç’te, satılan her dört yeni BMW Group araçtan üçünde elektrikli tahrik treni var. ”

BMW, tüm plug-in serisinin derinlemesine yenilenmesi ve birkaç yeni tamamen elektrikli modelin piyasaya sürülmesiyle hedeflerine ulaşmayı hedefliyor. Toplamda, 25 elektrikli model 2023’te satışa sunulacak (yarısından fazlası BEV olmak üzere).

İlginç, BMW’nin stratejisini temel aldığı resmi tahminlerdir:

  • Çin’deki yeni premium otomobil satışlarının % 50’sinden fazlası 2030’da BEV olacak.
  • Avrupa ve ABD’de, BEV payı (premium segmentte) Çin sonuçlarının yarısında (% 25) bekleniyor.

“Önümüzdeki on yıl için ileriye baktığımızda Zipse, dünyadaki farklı oranlarda elektromobilitenin gelişmesini bekliyor – altyapı, müşteri sürüş profilleri ve politik çerçevelerdeki farklılıklar nedeniyle. BMW Group tahminlerine göre, müşteri talebinin % 50’nin üzerinde olmasını sağlamalı. Çin’in premium segmentindeki araç kayıtları, 2030’da saf akülü elektrikli araçlar (BEV) olacak. Avrupa için rakam bu rakamın sadece yarısı olacak, dünyanın en büyük ikinci araç pazarı olan ABD, Avrupa ile aynı seviyede olacak. .”

BMW’ye göre, denklemin bir kısmı hidrojen yakıt hücreli araçlar olabilir – bu yüzden şirket yeni bir BMW i Hidrojen NEXT geliştirme aracı sunuyor ve 2022’de filo testlerinde ipuçlarını veriyor:

“Hidrojen yakıt hücresi teknolojisi, özellikle uzun mesafeler için gerçek bir çözüm olabilir. BMW Group, bu teknolojinin önümüzdeki on yılın ikinci yarısında artmasını beklediğini ve 2022’de bir yakıt hücresi araç test filosunu piyasaya süreceğini umuyor. Şirket BMW i Hydrogen NEXT geliştirme aracını bu yılki IAA’sında sunacak. ”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × 4 =