Kapat

BMW Grup Yeni Nesil Plug-in Elektrikli Otomobilleri için Batarya Tedariki Anlaşması Yaptı

Sürdürülebilir lityum malzemeleri güvende.

BMW Grup, gelecek elektrikli ve plug-in hibrit modelleri için lityum madeni anlaşmasını söz verdiği gibi gerçekleştirdi. Bu da gelecek araçları için batarya garantisi anlamına geliyor.

Bu hafta, Alman üretici BMW ve Çinli firma Ganfeng Lithium Co., Ltd. ile 540 milyon euroluk bir anlaşma yaptığını açıkladı ve Avustralya hard rock yataklarından beş yıl boyunca (2020-2024) lityum hidroksit tedariki yapılacak.

BMW bu anlaşmayı 5.nesil elektrikli otomobillerindeki batarya tedarikini güvence altına almak için gerçekleştirdi.

“Tahmini sipariş hacmi toplam 540 milyon euro. Bu şekilde, BMW Grup, beşinci nesil akü hücreleri için lityum hidroksit ihtiyacının % 100’ünü karşılıyor. ”

Bilindiği üzere BMW, 2023 yılından sonra toplamda 25 adet plug-in modeli piyasaya sürecek ve batarya ihtiyacı devasa boyutlara ulaşacak. Bu anlaşma BMW için 5 yıllık bataryanın da sürekli tedarikini gerçekleştirecek.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir